Judo Western Australia (Inc.) -
Judo WA 2019 State Championships

Date: 17th of March, 2015

Location: WA State Netball Centre, Jolimont








Division M/F Weight Results Name Club






Monstars Mixed -48 1 Micah Letufuga Australian Institute of Judo



2 Reece Cosolaro Santos Judo Academy



3







Monstars Mixed -22 1 Cesare Roth UWA Judo Club Judo Club



2 Elise Fan Lakay Judo Club



3 Skarlet Scott Santos Judo Academy






Monstars/Junior Girls -25 1 Chloe Tournier Judo International



2 Mia Siboni Judo International



3 Aleisha Scott Santos Judo Academy






Monstars Boys -25 1 Carter Brady Kano Judo Schools



2 Finn Peteresen Judo International



3 Harry Kornweibel UWA Judo Club






Monstar Boys -30 1 Austin Abenoja Lakay Judo Club



2 Jake Eduardo Lakay Judo Club



3 Kythe Dionisio Lakay Judo Club






Monstar Boys -27 1 Cooper Popp Judo International



2 Like Wellbeloved Sang-Rok Port Hedland



3 Reece Dicton Santos Judo Academy






Junior Boys -27 1 Seth Fry SouthWest Judo Academy



2 Chase Mackie Sang-Rok Port Hedland



3







Junior Boys -30 1 Fynnlay Jost Judo International



2 Max Finley Judo International



3 Sasha Thomas Kano Judo Schools






Junior Boys -34 Needs further clarification






Junior Boys -38 1 Martin van Staden Kano Judo Schools



2 Ben Mitchell Kano Judo Schools



3 Saxon Lay UWA Judo Club






Junior  Boys -38 1 Alex Widzynski UWA Judo Club



2 Harry Petersen Judo International



3 Martin Hurter Kano Judo Schools






Junior  Boys -46 1 Rudolf van der Merwe Elite Judo Club



2 Reece Consolaro Santos Judo Academy



3







Junior Boys 50 1 Daniel Moorhouse Kano Judo Schools



2 Pierre Gunnee Muchea Judo Club



3







Junior Girls -29 1 Sky McCracken SouthWest Judo Academy



2 Sophie Martin Muchea Judo Club



3







Junior Girls -32 1 Karina Volotovskaya UWA Judo Club



2 Maya Widzynski UWA Judo Club



3







Junior Girls -36 1 Amber Cook Muchea Judo Club



2 Zara Dicton Santos Judo Academy



3 Trilsie Abenoja Lakay Judo Club






Junior Girls -40 1 Laura Bridson Kano Judo Schools



2 Zayanne CoulibalyAustralian Institute of Judo



3







Junior Girls -44 1 Tomoe Ochi UWA Judo Club



2 Deborah Dagdagen Lakay Judo Club



3







Junior/Monstars Girls -46 1 Hannah McHenry UWA Judo Club



2 Tomoe Ochi UWA Judo Club



3 Deborah Dagdagen Lakay Judo Club






Senior Boys -36 1 Declan Kriel Kano Judo Schools



2 Ben Mitchell Kano Judo Schools



3 Kenyan Wright Sang-Rok Port Hedland






Senior Boys -40 1 Vas Middleton Judo International



2 Ben Finley Judo International



3 Liam Siboni Judo International






Senior Boys -45 1 Timeo Tournier Judo International



2 Kimi Jost Judo International



3 Shin Srada Lakay Judo Club






Senior Boys -50 1 Tiaan Klopper Kano Judo Schools



2 Denis Hudec Kano Judo Schools



3 Luka Puljic Kano Judo Schools






Senior Boys -55 1 Own Moorhouse Kano Judo Schools



2 Jared Bagano Lakay Judo Club



3 Danlel Moorhouse Kano Judo Schools






Senior  Boys -60 1 Keishin Ochi UWA Judo Club



2 Ferjan Abenoja Lakay Judo Club



3 bobby McCrone Kano Judo Schools






Senior Boys +66 1 Kris Richter Kano Judo Schools



2 Lucas Vladich-McKenzie Australian Institute of Judo



3 Harry Gordon Judo International






Senior  Girls 36/40 1 Maelie Tournier Judo International



2 Olivia Knights SouthWest Judo Academy



3 Orlaith Thomson Kano Judo Schools






Senior Girls -40 1 Olivia Knights SouthWest Judo Academy



2 Orlaith Thomson Kano Judo Schools



3







Senior Girls -44 1 Rainielle Micosa Lakay Judo Club



2 Tomoe Ochi UWA Judo Club



3 Alyssa Damian Sang-Rok Port Hedland






Senior Girls -48 1 Faith Kapo Kano Judo Schools



2 Lula Richter Kano Judo Schools



3 Hannah McHenry UWA Judo Club






Senior Girls -57 1 Karien Oosthuizen Kano Judo Schools



2 Tracey Angnowen Lakay Judo Club



3 JG Chanel van der Merwe Elite Judo Club






Senior Girls Combined 1 Kiene Dionisio Lakay Judo Club



2




3







Cadet Women -48 1 Alyssa Fry SouthWest Judo Academy



2 Olive Tadawan Lakay Judo Club



3







Cadet Women -63 1 Saya Middleton Judo International



2 Katie Hunter Kano Judo Schools



3 Liyana Khan Judo International






Cadet Men -73 1 Michael Ross Kano Judo Schools



2 Jermain Giong-an Lakay Judo Club



3







Cadet Men -55 1 Aaron Bryson Judo International



2 Daniel Tan Lakay Judo Club



3 Owen Fuerste SouthWest Judo Academy






Cadet Men -60 1 Jordon Greenbank UWA Judo Club



2 Nikola blagojevic Kano Judo Schools



3 Adam Berta Judo International






Junior Women Combined 1 Katie Hunter Kano Judo Schools



2 Ana Elefterescu UWA Judo Club



3 Nytalia McCracken SouthWest Judo Academy






Junior  Men -60 1 Jordon Greenbank UWA Judo Club



2 Daniel Tan Lakay Judo Club



3 Rylan Wright Sang-Rok Port Hedland






Junior Men -66 1 Jordan Boxell Judo International



2 Sam Ortiz UWA Judo Club



3







Junior Men -73 1 Michael Ross Kano Judo Schools



2 Bryce Elliot Judo Ryu WA



3 Jermain Giong-An Lakay Judo Club






Junior Men +73 1 So Haishima UWA Judo Club



2 Rihari Iki UWA Judo Club



3 Flynn Bennet Sang-Rok Port Hedland






Senior Women -57 1 Matilda Thomas Kano Judo Schools



2 Ana Elefterescu UWA Judo Club



3







Senior Women -63 1 Saya Middelton Judo International



2 Krystal Thompson SouthWest Judo Academy



3 Katie Hunter Kano Judo Schools






Senior Women -70 1 Sarah Forbes Australian Institute of Judo



2 Saya Middleton Judo International



3







Senior Men -70 1 Jordon Greenbank UWA Judo Club



2 Danny Wong UWA Judo Club



3







Senior Men -66 1 Jacob Reid SouthWest Judo Academy



2 Wayne Phipps Kano Judo Schools



3 Charles Demierre Judo International






Senior Men -73 1 William Redpath Elite Judo Club



2 Yusof Mutahar Judo International



3 Lloyd Bright UWA Judo Club






Senior Men Men -81 1 Rihari Iki UWA Judo Club



2 Sota Nishikori Judo International



3 Francois Beukes UWA Judo Club






Senior Men -100 1 So Haishima UWA Judo Club



2 Patrick Tichelaar Judo Ryu WA



3 Josh Lambert Kano Judo Schools






Senior Men +100 1 So Haishima UWA Judo Club



2 Leslie Clarke Kano Judo Schools



3

Masters Men -66 1 Wayne Phipps Kano Judo Schools



2 John Larkin Kano Judo Schools



3 Danny Wong UWA Judo Club






Masters Men -73 1 Segey Volotosvsky UWA Judo Club



2 Lloyd Bright UWA Judo Club



3 Andreas Berta Judo International






Masters Men -81 1 Ludovic Fol Judo International



2 Martin O'Dea Judo International



3 Joe Finley Judo International






Masters Men -100 1 Jimmy Cangy Kano Judo Schools



2 Joshua Lambert Kano Judo Schools



3 Matt Spence Judo International






Masters Men +100 1 Leslie Clarke Kano Judo Schools



2




3







Special Needs Mixed
Open 1 Michael Nvota SouthWest Judo Academy



2 Joel McGhee Santos Judo Academy



3 Casey Dunn Santos Judo Academy